FOTO: Bílina ožila nejen pod křídly tučńáků

26.06.2012 20:48

    Tučńáci, slepice, krávy a další zvířátka se plavila korytem řeky Bíliny při letošní Neckyádě. 19 ročník opět nabídl velmi zajímavou podívanou. V řece to totiž také dunělo pod koly Stadického expresu a pod motorem Apolla 13. Návštěvou nás poctila i známá kreslená partička ze Springfieldu. Nejen na startu bylo opravdu na co koukat. Nemalou pozornost navíc upoutal nově vybudovaný jez, který čekal na plavidla krátce po průjezdu Stadicemi. Většina plavidel se nakonec s nástrahami nové překážky vyrovnala a pokračovala v poklidné plavbě do cíle. Trať opět lemoval nemalý počet diváků, obzvláště obyvatelé přilehlých zahrádek si průjezd plavidel náležitě vychutnali. Vyhlášení vítězů i všech  ostatních účastníků proběhlo tradičně na zahrádce restaurace U Jelena v Koštově. Celá akce pak neméně tradičně vyvrcholila zábavou.

    19. ročník Neckyády se s dopomocí počasí může pochlubit bilancí 102 účastníků na 23 plavidlech. Nejvzdálenější posádka přijela z Kralup nad Vltavou, ale "o kousek" dál to do koštova měl člen posádky Apolla Újezd Carta Fino, který přijel ze Sardinie a stanovil tak těžko překonatelný rekord. K vidění byla opět celá řada úžasných nápadů, které byly navíc "vychytané" do detailů. Můžeme se tedy určitě těšit na příští rok, kdy se pojede Neckyáda podvacáté!

 

Koštovská neckyáda 2012 obrazem:

 

Fotogalerie SKK Koštov

Fotogalerie Ústeckého deníku

Fotogalerie Evy Mikšové

Fotogalerie Jaroslava Puchty

Fotky a videa Řehlovic

 

 

 

Pokud víte o nějaké fotogalerii s fotkami z letošní Neckyády, podělte se s námi o odkaz, poslat jej můžete na e-mail reinhardtpavel@seznam.cz