Neckyáda 2014

26.06.2014 20:36

Tak jako každý rok v červnu i letos rozvířila hladinu řeky Bíliny plavidla Koštovské Neckyády.

Letošnímu ročníku sice počasí ani výška hladiny moc nepřáli, ale i přesto se na cestu z Hliňan do Koštova vydalo celkem 21 plavidel ze 75 plavci. A bylo se na co dívat!

Tak jako každý rok bylo po celé trase spoustu přihlížejících. Asi nejzajímavějším místem na celé trase bylo přenášení plavidel u Stadické elektrárny, kde i díky dobrovolníkům byla všechna plavidla přes jez přenesena a mohla dál pokračovat.

Cíl byl jako vždy za mostem v Koštově na kterém přijíždějící vítal moderátor Pavel, který nám byl zapůjčen z Albrechtic. V cíli si posádky mohli utrhnout z mostu zaslouženou odměnu.

Vyhlášením na hřišti provázela svým hlasem moderátorka rádia Bonton a Frekvence 1 Lucka Sinková. Každý z účastníků dostal z rukou paní starostky Jany Oubrechtové, místostarosty Michala Žaluda a členů SKK Koštov vzpomínku na Koštovskou Neckyádu v podobě ručníku a odznaku SKK Koštov. Ti nejhezčí navíc dostali pohár, dárkový koš a láhev šampusu.

V diváckém hlasování o nejhezčí plavidlo jednoznačně vyhrála Kleopatra, kterou na stupně vítězů doprovodili Avataři a Kissáci,

Hlasování o nejhezčí kostým vyhráli Telebubís následovaní Křemílkem a Vochomůrkou a Překvapením(Kinder vajíčka).

Ponorkou roku se stala posádka Korea taxi, která i navzdory problémům na konec dojela do cíle!

Cenu SKK jsme se rozhodli dát Avatarům, kteří dovezli na svém plavidle větší část posádky Korea taxi!

Další cenou udělenou při vyhlášení byla cena za show na cestě, kterou si odnesla Újezdská stonožka, která bavila diváky a účastníky i na vyhlášení.

Děkujeme všem účastníkům, divákům a v neposlední řadě i sponzorům za to že nám pomohli vytvořit další krásný den !!!!

Tak zas za rok !!!!