Neckyáda 2015

22.06.2015 21:36

V sobotu 20.6. jsme se sešli opět po roce na startu 22. Koštovské  neckyády v Hliňanech.

Dobrou náladu na startu účastníkům a přihlížejícím nezkazila ani vydatná přeháňka. A tak s lehkým zpožděním začala pomalu plavidla vyplouvat. O velké drama hned na startu se postarala posádka Apačů, která se hned na první peřeji převrátila a dámskou část posádky přimáčklo plavidlo  pod vodou. Naštěstí díky pohotovému zásahu přihlížejících mělo toto drama šťastný konec! A tak mohli i zbývající posádky odstartovat.

Za velkého zájmu přihlížejících pomalu začala plavidla připlouvat k největší překážce a to k jezu Stadické elektrárny. Díky pomocníkům a spolupráci posádek se vše obešlo bez komplikací a posádky směřovali do cíle v Koštově.

Jako první si z Koštovského mostu svou odměnu utrhli Gay králíčci následováni Jedovou Chýší a Řehlovickým  bobem . Dalšími, kdo „dolétl“ do cíle byla posádka Kamikaze,  kterou usilovně pronásledovali Mimoňové a Houmlesáci. Následovala dvojice Jamaiských  posádek,  Jamaica Team a Jamajský bob. Za těmito plavidly se jako přízrak objevila válečná loď Vikingů pronásledována Koštovskou rychlou rotou. Další plavidlo, které na mostě přivítal již tradiční moderátor Pavel Reinhardt byla posádka (K)undologie z Východu, která před zraky  diváků předvedla nefalšovaný porod malého dinosaura. Vzápětí nás svou návštěvou poctili stavební inženýři tunelu Blanka, kteří dovezli mokré kabely, plány a vyčerpaný rozpočet. To posádka Bananas z Kolumbie měla i po dojezdu spoustu balíčků s bílým práškem, který rozdávala všem přihlížejícím a posádkám a snad i proto je následovali Eliminátoři a Mraveniště.  Jediná posádka, která cíl neviděla byli Apači.

Po přesunu na hřiště posádky převzali z rukou paní starostky odměny.

A jak to dopadlo?

V diváckém hlasování o nejhezčí plavidlo jednoznačně vyhráli Vikingové, které na stupně vítězů doprovodili Mravenci a Eliminátoři.

Hlasování o nejhezčí kostým vyhráli Mimoňové následovaní Koštovskou rychlou rotou  a Bananas z Kolumbie.

Ponorkou roku se stala posádka Apačů!

Cenu SKK jsme se rozhodli dát (K)undologie z Východu za show při dojezdu.

A nejmladším účastníkem letošní neckyády se stal 7-letý Kuba Čejka.

Celým vyhlášením včetně následné dražby obrazu věnovaného mistrem malířem Jiřinou byl Petr Fonderfon st.

Děkujeme všem účastníkům, divákům a v neposlední řadě i sponzorům, za to že nám pomohli vytvořit další krásnou neckyádu.

Zvláštní poděkování patří  Všem , kteří pomohli posádce Apačů!

Tak zas za rok !!!! AHOOOJ!!!