FOTO: v řece Bílině plavaly sardinky, žralok i dalmatin

23.06.2013 10:07

    Jubilejní dvacátý ročník neckyády přinesl zase spoustu originálních nápadů. Na trať se tentokrát vydalo 17 plavidel. Jejich posádky se musely potýkat nejen se zvýšenou hladinou vody v Bílině, ale také s jezem. Ten byl letos příliš vysoký, a tak musely posádky svá plavidla přenášet. Přesto se rozhodně bylo na co dívat.

    Diváci se jako obvykle shromažďovali na mostech a někteří sledovali průběh neckyády přímo ze svých zahrádek. Plavidla byla opět velmi nápaditá a originální. U diváků sklidily největší úspěch nadměrné sardinky ve vlastní šťávě, líbilo se i vinobraní a rodinka Flintstonových. K vidění byly také velmi pestrré a zajímavé kostýmy, s výběrem těch nejhezčích jsme to rozhodně neměli jednoduché. Nakonec jsme vybrali mimozemšťany, Neptuna s mořskou vílou a Královny ročních období, ale zaujal také střihoruký Edward, mažoreti z Újezda a řada dalších. Z nejdál k nám tentokrát přijelo plavidlo Hoblík, které má na svědomí partička z pardubicka známá ze zimních her. U dětí zabodovala ježibaba z perníkové chaloupky, která jim rozdávala perníčky z vlastní střechy. Pozadu nezůstal ani Mikuláš, který přispěchal se svou nadílkou. Přesto byl i s ježibabou v cíli napaden a řádně vykoupán.

    To už ale byla většina plavidel v cíli a schylovalo se k vyhlášení výsledků. Toho se zhostila moderátorka Rádia Bonton Lucka Sinková. Ceny posádkám nejhezčích plavidel a nejhezčím kostýmům předávala starostka města Trmice Jana Oubrechtová. Po vyhlášení výsledků vypukla na zahrádce restaurace U Jelena zábava, která se protáhla až do nedělních ranních hodin a někteří se vraceli domů slušně, tedy za světla.

    Prosíme vás všechny, kdo jste fotili a chcete se o své fotky podělit, pošlete nám odkaz.

Neckyáda 2013 na fotkách (seznam odkazů budeme aktualizovat):

Fotogalerie SKK Koštov na rajčeti

Fotogalerie Ústeckého deníku

Fotogalerie od Střihorukého Edwarda

Fotogalerie uživatele ns103 - 1. část

Fotogalerie uživatele ns103 - 2. část

Fotgalerie uživatele dudovka66

 

    Děkujeme všem partnerům akce, všem pomocníkům a hlavně všem posádkám za jejich nápady.